Psk. Merve Öz Ünlü

IMG_20140816_135424

Uzm. Psk. Merve Öz Ünlü

1984 yılında İstanbul’da dünyaya geldim. 2003 senesinde Burak Bora Anadolu Lisesi’nden 2007 senesinde Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden, 2009 senesinde ise Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans Programı’ndan mezun oldum.

Mezun olduktan sonra çeşitli özel eğitim merkezlerinde, anaokullarında ve danışmanlık merkezlerinde pek çok çocuk, ergen ve yetişkin terapileri yürüttüm.

İstanbul Üniversitesi’nde pedagojik formasyon programında, Sınıf Yönetimi derslerinde eğitmen olarak görev aldım. Aynı dönemlerde görev aldığım kurumlarda çeşitli seminerler düzenleyerek pek çok konuda ebeveynleri bilgilendirdim ve çeşitli vakıflarda sosyal sorumluluk projeleri yürüttüm.

2011 yılında Psikoterapi Enstitüsü’nde 3 yıl süren, ileri derece psikoterapi eğitimi olan ‘’Bütüncül Psikoterapi’’ programına kabul edildim. Teori ve formülasyon ve süpervizyın aşamalarını tamamladım.

Yine 2011 yılında ‘’Oyun Terapisi’’ ile tanıştım. Family Enhancement & Play Therapy Center, Rise VanFleet süpervizyonu eşliğinde, Türkiye’de Filiz Çetin tarafından düzenlenen ”Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” ve ”Filial Oyun Terapisi” eğitimlerinin tüm aşamalarını aşamasını tamamlayarak ”Child Centered Play Therapist” unvanını aldım. Çocuklara ulaşmak için oyunun en doğru araç olduğunu düşünerek, çocuklarla Oyun Terapisi ile Bütüncül Psikoterapi’den faydalanarak, bu iki disiplini harmanlayarak yürüttüğüm çalışmalarından oldukça olumlu sonuçlar aldık ve bu alanda çalışmalarımı sürdürmekteyim.